1. Je Cease terapie vhodná i pro jiné klienty, než s PAS (porucha autistického spektra)?

Odpověď: I když byla Cease terapie primárně vytvořená pro terapii dětí s PAS, brzy se osvědčila natolik, že je možné ji použít pro všechny možné civilizační choroby jako jsou alergie, chronické infekce, jako je např Borelioza a mnoho dalších. Úspěšně je možné ji použít i u všech autoimunitních onemocněních. Velmi vhodná je také pro poruchy menstruačního cyklu, specificky absence cyklu po vysazení hormonální antikoncepce. Stejně tak se dá touto metodou pomoci párům, které mají potíže s početím dítěte.

2. Jak dlouho terapie probíhá?

Odpověď: to je velmi individuální. Po jednom až dvou měsících je klient pozvám na kontrolu a jeho stav se vyhodnutí. Pochopitelně, cílem je, aby terapie probíhala co nejkratší možnou dobu. Ale jednoduchou úvahou – trvalo to roky, než se tělo dostalo do stavu nerovnováhy a stejnou logikou to bude trvat nějakou dobu, než se tělo dokáže do rovnováhy opět vrátit.

3. Je CEASE terapie bezpečná?

Odpovědˇ: Naprosto bezpečná. Pracuje se s informačními – isopatickými léky, které mají nulovou toxicitu a  organismu dodávají pouze informační impulzy.

4. Mám očekávat tzv. homeopatické zhoršení?

Odpovědˇ: Není třeba ho očekávat. Nicméně, je dobré vědět, že může nastat a co v takové situaci dělat. Cílem je, aby terapie probíhala co nejšetrněji. Tedy v případě zhoršení je třeba zavolat a situaci prodiskutovat. Většinou zhoršení trvá pouze pár hodin a není třeba se ho obávat. Aby jsme zhoršení minimalizovali, podávají se vitamíny  (vitamín C) a důležité minerály (Zinek, Selenium), které se podílejí na odvodu toxických látek z těla.

5. Je třeba se během CEASE terapie něčemu vyhnout?

Odpoved’: Ano. Je potřeba vyčistit dům od chemických zátěží. Patří sem čistící prostředky, umělé koberce, parfémy. Lidé, procházející CEASE terapií mají většinou vysokou toxickou zátěž a často vykazují tzv. chemické senzitivity na různé látky. Játra, jako hlavní detoxikační orgán, jsou u nich značně přetížená a proto je třeba je zbytečně nezatěžovat dalšími toxickými látkami z okolí. Míra vaší důslednosti, by měla být přímo úměrná vašim potížím. Pro děti s PAS je toto velmi důležité. Velmi vhodné je pro ně klidné prostředí, které děti spíše zklidní, než je bude ještě více excitovat. Dále je velmi důležité minimalizovat EMF – wifi, mobilní telefony, práce na počítači, hry na tabletech atp.

6. Naopak, je třeba něco zařadit do každodenního života?

Odpověď: Ano. Dr. Tinus Smith dával důraz na každodenní používání vitamínů a minerálů: Vitamín C, Selenium a Zinek. Pro děti s poruchou PAS nebo pro klienty se zánětlivým onemocněním je dobré do každodenního režimu zařadit Omega 3. Tato suplementace podporuje detoxikaci jater (vitamín C, Selenium a zinek) a podporuje imunitní funkce organismu. Omega 3 podporuje správnou funkci mozku a zároveň působí protizánětlivě.

7. Je třeba dodržovat nějaká doporučení ohledně stravy?

Odpověď: Strava je věc velice individuální. Obecně se dá říci, že každý člověk, který vyhledá CEASE terapeuta bude benefitovat z následujících úprav: vyřadit všechny potraviny, na které vidíte reklamu v televizi a všechny ostatní, které obsahují více jak 5 složek. Všechna umělá sladidla, kromě stévie. Dále je potřeba organismus převézt na protizánětlivou stravu vyřazením nejčastějších alergenů: mléko a veškeré mléčné výrobky, potraviny s lepkem a cukr. U někoho i ořechy a vejce, soja a kukuřice. Toto je dobré dodržet po dobu 4 týdnů a pak dle stanoveného protokolu opatrně přidat zpět do stravy. Rozhodně né vše najednou!!! Pouze jeden typ potraviny 3xdenně po dobu 4 dnů (nejlépe pondělí až čtvrtek) a pak pátek sobota a neděle opět zcela(!) vysadit. Po celou dobu je třeba monitorovat symptomy – nálada, energie, emoce, bolesti. Pokud se stav za celý týden nezhorší, je možné potravinu znovu zařadit do stravy. Cukr  a umělá sladidla by se měla omezit na nezbytné minimum v podstatě na trvalo. Není žádné vhodné či bezpečné množství cukru ve stravě a jeho vyřazením nic výživného neztratíte. Naopak. Velice podobné je to s pšeničným lepkem a pro mnoho lidí je lepší se mu vyhnout.

8. Co mám dělat, když onemocním a dostanu horečku?

Odpověď: Cílem vždy je, nikdy nikoho neohrozit na zdraví a vždy konzultovat svúj stav s  ošetřujícím lékařem. Sledujeme bedlivě varovné symptomy, jakými jsou skvrny na kůži, bolesti břicha, bolesti hlavy, netečnost, zvracení, průjmy, nechuť k pití atd… Pokud ale máme  “pouze” chřipku, jsem velkým advokátem horečky. Horečka stimuluje imunitní systém a čistí tělo od virů a bakterií. Je důkazem, že imunitní systém funguje tak jak má a je nejefektivnjším způsobem, jak nemoc rychle překonat a bez komplikací. Ani běžné léky jako je Paralen či Aspirin nejsou bez vedlejších účinků. Čtěte příbalové letáky. Během horečky je velmi vhodné podávat velké množství tekutin, velké dávky vitamínu C, používat propolis a další přírodní látky, které organismus dále nezatíží. Při vysokých horečkách je dobré organismus mírně chladit: koupel ve vaně, která je nižší o 1-2stupně C než je teplota pacienta. Případně je dobré ochlazovat místa, kde jsou tepny blizko povrchu těla: jako třísla, krk, předloktí, zápěstí.