Moje GAPS zkušenost, Intro a první měsíc až po plný GAPS

Začala jsem s dietou ten den, co jsem se vrátila z GAPS tréninku. Byla jsem hodně namotivovaná a hlavně jsem potřebovala tu zkušenost. Jedna věc je, když předáváte informace a zcela jiná, když předáváte zkušenosti. Ale měla jsem i svých pár “nemocí” či symptomů, kterých bych se ráda zbavila a které mě více či méně otravně provázely životem.

1. hormonální problémy

– od 15ti let mám pouze jeden vaječník a tak jsem hormonální problémy více či méně považovala za otravnou, ale bohužel neoddělitelnou součást svého života. Bolesti prsou, které se po 30tce ještě mnohonásobně zhoršily, byly místami tak obrovské, že jsem se v noci budila, jenom malý dotek mě bolel k zbláznění, prsa byla samá boule a když už to bylo nesnesitelné, tak jsem občas propadla splýnu a bulela, že si je nechám dobrovolně uřezat. Jedinou úlevou, kterou jsem kdy pocítila byly pravidelné masáže (roční pobyt na Bali), po návratu to trvalo přesně měsíc a byly bolesti zpět v plné síle. Změnu, k lepšímu alespoň částečnou, přinesla informace z jednoho manuálu pro ženy, že hormony souvisí s hladinou cukru v krvi. Výměna chleba s marmeládou za vajíčka k snídani přinesla zlepšení problémú tak o 50-70%. Posledních 6 měsícú jsem měla nesnesitelné bolesti při menzes. Nikdy mě zrovna toto neprápilo, 4dny a nic moc děsného a bylo po všem. Ted’ jsem prvně chápala, proč některé ženy zvrací, pláčou bolestí a nebo proleží celou dobu v posteli s horkou lahví na břiše. Také mám asi od 35let myomy (jak řekla moje gynekoložka – v tomto věku zceal fyziologické) a myslím, že ty bolesti byly v posledních měsících spojené s jejich nějakými změnami (i když na sono se nic zásadního nenašlo – jenom trošku povyrostly). Taky moje nálada v druhé půlce cyklu byla pod bodem mrazu a to vedlo k hádkám a nepříjemnostem doma.

2. potíže s trávením

– celoživotní sklon k zácpě, hemoroidy, nadýmání, bublání v břiše připomínající vodovodní potrubí, a nepříliš časté, ale za to pěkně protivné pálení žáhy. Poprvé jsem pocítila žlučník v 21 letech.

3. pomalu spoupající váha

– moje váha byla celoživotně +/-2kg zcela stabilní. Po poslední dovolené minulý rok jsem stabilně přihodila další 2kg k tomu a né né je setřepat.

4. senná rýma

– se u mě začala projevovat postupně tak za posledních 10let.Nejdříve to začalo někdy v červnu takovými chřipkovými symptomy. smrkáním, kašlem a červenýma očima. Postupem let se to zašalo zhoršovat. Nikdy jsem nemusela brát antihistaminika, ale opravdu nerada bych si do budoucna protivila jedno z nejhezčích ročních období. Letos to začalo už v dubnu a poprvé jsem pocítila na hlastní kůži strach z toho, že se nenadechnu. Taky zkušenost:-)

5. bolesti kloubů

– mám co si pamatuji, někdy více někdy méně, ale mám. Ve 30 jsem měla boréliozu a je možné, že to spolu nějak souvisí. Nikdy jsem to nezkoumala.

Ale jinak jsem docela zdravá 🙂 Když jsem si to sepsala, tak to tedy tak nevypadá…

Pages: 1 2 3 4 5