Home

Úvodní slovo

Moje cesta ke zdraví začala jak jinak, než nemocí. Nejen mojí vlastní. Ale tím nejdůležitějším impulzem byl můj tehdy roční syn, který nebyl zrovna nemocný, ale také nebyl zdravý. Synovi je už skoro 18 a letos to bude 15 let, kdy jsem začala studovat homeopatii. Po té se přidaly další metody: nutriční terapie, emocionální terapie, GAPS a CEASE, 3P a studovat budu nejspíš po zbytek mého života. K tomu, abych se mohla učit efektivněji, jsem potřebovala dobré zdroje. A protože v Čechách byly tyto obory tou dobou ještě v plenkách, byly to většinou zdroje zahraniční. Sama jsem potřebovala najít odpovědi na spoustu otázek.

Last Updated on Wednesday, 03 September 2014 11:02

Read more...

Novoroční přání

 

 

A máme tu Nový rok 2015. Chtěla jsem Vám všem, kteří se na tento blog vracíte poděkovat za vaši přízeň. Vy všichni, kteří hledáte cestu ze složité zdravotní výzvy vlastními silami, jste moji hrdinové. Vyžaduje to velké úsilí a často prozkoumání mnoha cest, než najdete tu pravou. I když klopýtáte a někdy padáte, důležité je, že se znovu zvednete a zkusíte to znovu. 

 

Přeji vám všem sílu jít dál, správné kumpány na cestu, vnitřní klid a vědomí toho, že až do sebe zapadnou ta správná vesmírná kolečka, najdete přesně to, co hledáte.  Někdy to není hned… Jedna mě blízká paní ve chvíli, kdy její život visel na vlásku napsala: „až bude líp, půjdem spolu třeba na čaj nebo na kafe. Na světě je tak krásně.”  Přeji vám, ať vnímáte krásu i přes  všechny ty těžkosti a bolesti, které život přináší nám všem. Přeji nám všem, ať máme v životě mnohem a mnohem více prostoru pro krásu a pro obyčejné lidské štěstí a vůbec pro všechno, co našemu životu dáva smysl. 

 

S láskou, Nina

 

Last Updated on Monday, 12 January 2015 16:19

Přirozená menopauza

Během menopauzy postupně odpadá ovulační, tím pádem i luteální a následně i menstruační fáze na úrovni fyzické. Produkci progesteronu přebírají nadledvinky a produkci estrogenu částečně tuková tkáň. Nicméně, na energetické úrovni nám tato promněnlivost energie  zůstává.

Last Updated on Monday, 25 August 2014 11:18

Read more...

O budoucnosti chronické léčby aneb funkční medicína

Co je funkční medicína?


Dr. Mark Hyman (osobní lékař Billa Clintona), jeden ze zakladatelů funkční medicíny, ve svém projevu na TedMEd.com z roku 2010 humorně odpovídá, že funční medicína je opakem dis-funkční medicíny.

Last Updated on Wednesday, 29 October 2014 07:08

Read more...

Přirozený porod

Porod je pro některé ženy nepodstatná životní fáze, jakýsi pouhý prostředek k dítěti, pro jiné životní mezník a neopakovatelný moment v životě. At’ už patříte k jakékoliv části výše zmíněného spektra, ať chcete nebo ne, tímto dnem se definitivně ve vašem životě něco mění: jedna vaše část “umírá”.

Last Updated on Monday, 25 August 2014 11:18

Read more...
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1  2  3  4  5 
  •  Next 
  •  End 

Page 1 of 5

Go to top