Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/144326/virtual/www/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/144326/virtual/www/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 822

Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /data/web/virtuals/144326/virtual/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
O autismu | ninanohejlova.cz
BLOG O MODERNÍ MEDICÍNĚ, TRADIČNÍM LÉČENÍ, VÝŽIVĚ A EKOLOGII S HLAVOU V OBLACÍCH A NOHAMA NA ZEMI
Czech / Česky English / Anglicky

O autismu

Říkejte tomu jak chcete, ale nenazývejte to autismem.

Takové je jméno jedné série youtube videí, kde mluví rodiče, děti i lékař o autismu a jejich úspěšném vyléčení. Autismus a vyléčení? Vážně? No, vážně! Pokud budete hledat, tak jako já, najdete podobných výpovědí desitky až stovky. U některých mi tekly slzy jako krokodýlovi, protože jsem sama matka a mám dvě děti. Dokážu se vcítit do té hrůzy, když se vám vaše dítě ztratí a nemůžete ho najít. Nemyslím fyzicky: ztrátí se vám ve světě, kam za ním nemůže nikdo.

Když jsem se účastnila semináře s paní Dr. Campbellovou (autorkou GAPS diety), naskakovala mi husí kůže. Proč? Protože i moje děti byly potenciálně na té trajektorii směřující k onemocnění, kterému se říká autismus. Spoustu antibiotik v době těhotenství (onemocněla jsem boréliozou pár týdnů před tím, než jsem otěhotněla a v podstatě obě zprávy  – o nemoci i o těhotenství dorazily současně). Malá dcerka usínala při kojení téměř okamžitě, jak si cucla mého mléka: Dr Campbellová to uváděla jako příklad přítomnosti opiátů v mléce, které jsou vylučovány patologickými kvasinkami. mě to bylo vysvětlováno jako její pocit naprostého bezpečí a prostě je takhle líná a spavá. Ale ona byla chudák zdrogovaná mateřským mlékem. Otřesná představa, když věřímě, že to je pro dítě to nejlepší.  Stejně tak Dr Campbellová uváděla, že ekzém u miminek je jasnou kontraindikací k očkování. Dále mluvila o dětech s kolikou a potížemi trávení… I ekzém i potíže s trávením, měl můj syn. Zhruba 6tý týden jeho života se osypal ekzémem, specielně na nohách. A ano, máme ekzém v rodině. Po jednom očkování vakcínou DTP zhruba v 9 měsících prokřičel celou noc. Dostal horečku a blouznil.

Tehdy jsem si poprvé položila otázku o jeho bezpečnosti.  Nikdy předtím jsem o očkování nepochybovala. Neměla jsem důvod. Očkování následovaly noční můry, kterými trpěl do 8mi let. Nemusím vysvětlovat všechnu tu hrůzu, když se dítě dívá skrze vás a vidí věci, které tam nejsou (?), kdy vás volá a vy ho přitom držíte v náručí, případně ve vás vidí zrůdu a volá mámu.

Proč byly moje děti potenciálně ohrožené a proč je ohrožená celá generace našich dětí?

Jako dítě jsem byla hodně nemocná, acilpyrin a penicilin mě provázel hodně často. Pak přišlo onkologické onemocnění a 6ti měsíční chemoterapie, další antibiotika, 8let hormonální antikoncepce (doporučená lékaři ke snížení rizika opakované rakoviny vaječníků) a chronické záněty močového měchýře a další antibiotika. Nehledě na to, že moje maminka měla v době, kdy mě rodila imunitu zdevastovanou těžkým kalibrem antibiotik (tetracyklin byl v tu dobu považován za bezpečný), nekojila mě, protože nemohla a dostávala jsem slazený čaj, abych neustále neřvala hlady. Rtutˇové plomby byly považovány za bezpečné.  Je dobré si připomenout, že to byla doba, kdy mě ani nikoho v okolí nenapadlo, že s antibiotiky je nějaký problém. Svět byl antibiotiky okouzlen, stejně tak byl okouzlen kortikoidy a vakcinací. Horečka, že je pro tělo důležitá? Proboha proč? K čemu – jste šílení, proč to ubohé dítě trápit? Tomu se opravdu věřilo a velmi často věří do dnes.

Jak tohle všechno souvisí s autismem?

Dle Dr. Campbellové, antibiotika, hormonální antikoncepce, strava plná cukru, enviromentální zátěž a zejména kombinace všech těchto prvků značně mění mikroflóru ve střevech matky. Tím se mění i celý následující řetězec: trávení a asimilace živin,  celá imunita a tím pádem i funkce (či disfunkce) orgánů.

Dítě tuto mikroflóru zdědí.  V břiše matky je téměř (téměř: některé bakterie – např spirochety procházejí skrze placentu) ve sterilním prostředí. Při přirozeném porodu dojde k prvnímu setkání s mikroflórou v porodním kanále matky. Nedávné výzkumy ukázaly, že pár dní před porodem se posune složení mikroflóry v porodním kanále matky  ve prospěch bakterií, které  pomohou dítěti trávit mateřské mléko. Pomyslete na to, pokud bylo vaše dítě porozeno císařským řezem a má potíže s trávením mateřského mléka.

Moje vlastní mikroflóra byla před oběma porody naprosto zdecimovaná: jednou nedávnou chemoterapií, antibiotiky a hormonální antikoncepcí, podruhé megadávky antibiotik (kvůli borélioze).

Dr. Bradstreet  (lékař a otec autistického dítěte) na konferenci Autism One v roce 2010 řekl, že toto je hnutí rodičů, kteří se rozhodli to se svými dětmi nevzdat.  Pokud víte, že vašemu dítěti se něco stalo, že takto se nenarodilo, že byla doba, kdy jste s ním navazovali oční kontakt, tak je určitě cesta jak dítě dostat zpět. Nakolik, to je otázka.  Záleží na míře poškození, věku dítěte, délce trvání poruchy, atd… Ale stojí za to, to nikdy nevzdat.

Ve fimu “Hear the silence”, který v podstatě vypráví příběh Dr. Wakefielda je naprosto dojemná scéna, kdy matce autistického dítěte někdo (Dr. Wakefield) poprvé uvěřil, že její dítě se do určité doby  vyvíjelo normálně. Věřte svému úsudku, nenechte si to vymluvit.

Žijeme v poměrně šílené době. Počty autistických dětí stoupají. Nevíme, jak to zastavit. Nevíme ani pořádné příčiny. Nevíme, které děti jsou potenciálně ohrožené. Počty vakcín, které jsou nám rodičům i nám samotným nabízeny, stoupají. Nemáme tu lékaře vyškolené na práci s autistickými dětmi (DAN), jako v cizině. Hlavně asi proto, že v tomto českém rybníčku se takovéto  vědecké “excesy” trestají exkomunikací. A hlavně, kdo by chtěl léčit geneticky podmíněný autismus? Zajímá mě, jak dlouho se bude tento nesmysl ještě veřejně opakovat….

Prosím, výslovně si nepřeji, aby jste po přečtení tohoto článku měli pocit, že je jednoduché dítě z autismu dostat. Jednoduché to není ani náhodou. Ale je to smysluplnné se o to pokusit a ne jednou na 1 měsíc, ale pokušet se o to dlouhodobě a hledat cestu, která bude pro vaše dítě ta správná. Kdyby existovala jedna jediná,  byla by rozpláclá přes celý internet. Ale není jediná. Je jich mnoho a často se velice liší. Často si  i odporují.  Co pomůže jednomu, nemusí pomoci druhému. Buďte při vaší cestě ostražití a naslouchejte své vlastní intuici. Žádný lékař ani terapeut nikdy nebude znát vaše dítě natolik, jako vy sami.

Co všechno stojí za to vyzkoušet?

  • Dietu – SCD, GAPS, Body ecology diet (Dietu dle Donny Gates)
  • Detoxikaci potravy, domova a všech vašich zvyků a těl
  • Suplementy: vitamín C, Zinek, Selenium, Omega 3
  • Feldenkrais metoda
  • Mendabiliy.com
  • ABA
  • Homeopatie
  • CEASE terapie
  • Cokoliv, co vám osobně dává smysl

Toto pochopitelně není výčet všech metod, které fungují. Najdete jich spoustu, nicméně toto je seznam metod, které byly sympatické mě a mají zajímavé výsledky. Opět opakuji, že né u každého dítěte.

A prosím mějte na paměti, že vaše dítě nemá nikoho jiného než Vás a tím pádem buďte jeho advokátem.

Držím vám všem palce!

Zobrazeno: 9 422 x

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky

Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /data/web/virtuals/144326/virtual/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Nejnovější komentáře