BLOG O MODERNÍ MEDICÍNĚ, TRADIČNÍM LÉČENÍ, VÝŽIVĚ A EKOLOGII S HLAVOU V OBLACÍCH A NOHAMA NA ZEMI
Czech / Česky English / Anglicky

Vítejte

Milí přátelé,

stránky prošly kompletní rekonstrukcí, je to skoro rok a půl, co jsem vám popřála do Nového roku 2015 a již brzy bude končit rok 2016. Proč jsem se na tak dlouho odmlčela?

Důvody byly dva: jednak časový – na konci roku 2014 jsem se rozhodla pro studium v UK, patřící pod nutriční/výživové terapie. Studuji obor s dlouhým jménem: klinická psychoneuroimunologie a v roce 2017 mě čekají zkoušky. Druhým důvodem bylo moje onemocnění v červenci 2015, které na mě nechalo trvalé následky, se kterými se peru do dnešního dne. Spoustu věcí jsem musela přehodnotit a doslova „překopat“. O tom se podrobně rozepíši někdy příště.

Zpět ke studiu: Studium mi trošku zamíchalo s kartami: jak časově, tak „nástrojově“ a proto, než psát o něčem, čemu ještě sama pořádně nerozumím, tak jsem radši mlčela.

Klinická PNI se dívá na člověka z pohledu evoluční biologie a nejen z pohledu výživy, ale také pohybu, psychologického programování v ranném období vývoje, zkoumá jeho zvyklosti… Je to velmi kompexní studium. Jak již název studia napovídá, jedná se o obor, který místo toho, aby vás kouskoval na jednotlivé součástky vás naopak integruje do jedné celistvé bytosti, kde vše souvisí se vším. Specialisty nutně potřebujeme a díky bohu za ně, ale stejně tak potřebujeme lidi, kteří budou schopni praktické syntézy informací.

Klinická psychoneuroimunologie si vzala za cíl přesně toto: integruje znalosti z různých oborů a dokáže je prakticky přetavit do praktických rad o zdraví tak, aby člověk věděl, co se sebou může aktivně dělat, aby byl zdravý. Pokud už zdravý není, co dělat, aby se ke zdraví navrátil. To není jednoduchá a krátká akce: to je proces.

Věda každým rokem cválá mílovými kroky kupředu a to, kde to velmi výrazně pokulhává, je rychlé přenesení poznatků do praxe.
Uvedu konkrétní příklad. To, jakým způsobem se dnes stravujeme, je zcela katastrofální. To, že stále tvrdíme lidem nesmysly je jasné.
V době bující obesity a diabetu 2typu považuji za děsivé lidem doporučovat karbohydráty, jako hlavní zdroj energie…. Věda je dávno tady, ale kde je její aplikace?

To, že naši předci dělali něco 10.000 let (např. jedli obilí), neznamená, že je to vyzkoušené, osvědčené a tím pádem správné. 10.000let je to pro evoluci mžik očkem a pouhých 330 generací. To je pouhý zkušební vzorek, který v širším rámci zachování druhu bude bez problémů obětován.
Studium kPNI jde hluboko za 330 generací, dívá se na celý evoluční rámec vývoje lidského druhu přesahujcí 2miliony let vývoje..

Vždycky jsem se snažila vidět potíže lidí, se kterými jsem pracovala z mnoha úhlů pohledu: zádá vás mohou bolet ze stresu, kvůli tomu, že necvičíte a máte ochablé svaly, kvůli tomu, že máte špatný pohybový vzorec, kvůli tomu, že v těle je chronický zánět nebo kvůli tomu, že jste někde upadli a vyskočilo vám třeba žebro. Ale také třeba proto, že od hádky se svým maželem či manželkou, ve vás zůstala doslova otevřená rána…

Jak je z toho patrné, každý z těch důvodů pro bolest zad by měl mít jiné řešení.. Určitě nejsem schopná vám spravit vyhozená žebra, ale musím umět přemýšlet i tímto směrem a minimálně vás na to upozornit, aby jste se o to postaral jinde, kde s tím pracují.

Stejně tak to platí pro všechna ostatní onemocnění: nejsme stejní, ale jsme si podobní. Řešení jsou si proto podobná, ale nikdy identická.

Tyto stránky byly dříve věnovány hodně autismu, Gaps dietě- specielně proto, že jsem viděla tu obrovskou informační díru v českém prostředí. Pracuji s lidmi  s mnohem širším okruhem potíží, protože můj přístup je vždy stejný: a to je vysoce individualizovaná, až detektivní práce ať už se jedná o autismus, diabetes či neplodnost. Pochopitelně těžiště nápravných problémů bude u každého člověka různé. U autismu je to strava, výživové doplňky a biorytmus (většina rodin, se kterými spolupracuji, je velmi aktivní a ABA či Sonrise většinou již absolvují sami ještě před tím, než se s nimi potkám).

Na stránky budou přibývat krátší články, které budou informovat o vědě, ale i o tradičním a energetickém léčení. Díky svému onemocnění jsem si musela uvědomit, že věda jakkoliv je zajímavá a potřebná a mám ji moc ráda, nedává mi všechno, co nutně ke štěstí potřebuji. A i když má spoustu zajímavých odpovědí, nemá všechny. To, co mi moc chybělo, je spojení se svojí spiritualitou. Jsme na počátku tělo, vznikající ze dvou buněk anebo jsme energie nebo chcete-li duše? Na to si každý musí odpovědět sám, na základě svého porozumnění. Většina z nás není „jenom“ racionální. Většina z nás si je vědoma určitého mystéria, které život obklopuje. Přesto se bojíme o tom otevřeně mluvit. Dříve to bylo asi obráceně a na vědce se lidé dívali jako na bezvěrce. Svět se mění ze strany na stranu…Věřím, že svět teď prochází další velkou změnou a naším hlavním úkolem je opětovně spojit vědu se spiritualitou, přestat se stydět za to, kdo skutečně jsme a spojit se s našimi kořeny a dát smysl životu, který přesahuje naší krátkou pozemskou existenci.

Jak to budu zvládat, ráda se zde podělím o věci, které jsou i pro mě zcela nové, ale které mi připadají tak úžasné, že se o ně s vámi prostě musím podělit..

Mějte se krásně 🙂

Zobrazeno: 11 793 x

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky
Nejnovější komentáře